Kojų ir pėdų masažas

Woman Receiving Massage

Pėdų masažo privalumai

        Pėdų masažas yra puikus būdas numalšinti įtampą, o tinkamai atliktas jis gali turėti gydomųjų savybių. Jis pagrįstas refleksologija, tai yra tam tikrų kojų taškų spaudimu, siekiant stimuliuoti kūno organus. Masažas yra vienas iš natūralios medicinos elementų, visiškai saugus sveikatai. Įdomus faktas yra tai, kad kojose yra daug receptorių, atsakingų už liaukas ir žmogaus organus. Todėl tinkamo masažo pagalba galite pagerinti savo sveikatą. 

Pėdų masažas gali sumažinti menstruacinį ir reumatinį skausmą, pagerinti širdies veiklą, išvalyti toksinus ir kt. Jausmai tokios procedūros metu gali būti įvairūs. Daug kas priklauso nuo to, ar turime sveikatos problemų, ar ne. Jei pas mus viskas tvarkoje, visas refleksologo darbas mums nėra skausmingas, o priešingai – atpalaiduoja. Pėdų masažas leis jums jaustis pozityviai, apsunkusios kojos taps lengvesnės, atslūgs įtampa ir praeis visos blogos emocijos.

Kas kenkia kojoms?

        Pėdų priežiūra turėtų būti vienas iš kiekvieno iš mūsų prioritetų. Pėdų ligoms (pavyzdžiui, mikozei) negalima leisti vystytis, nes laikui bėgant ši problema gali tapti labai rimta ir sunkiai gydoma. Sveikos išvaizdos kojos turi didelę įtaką mūsų savijautai. Tada nesigėdijame avėti basutes ar šlepetes. Šiuo atžvilgiu taip pat nepatiriame jokio diskomforto.

        Mūsų pėdos dažnai kenčia, bet ne tiek dėl išorinių ar vidinių veiksnių, kiek dėl mūsų elgesio. Mes prisidedame prie jų būklės praktikuodami žalingus įpročius. Ir tai visų pirma taikoma vaikščiojant ankštais, sunkiais ir nekvėpuojančiais batais. Blogą pėdų būklę lemia ir antsvoris bei mažai silicio, cinko ir magnio turinčios dietos. Verta žinoti, kad moliūgai, sezamas, riešutai, špinatai, petražolės, avižos, migdolai ir jūros žuvys prisideda prie pėdų sveikatos. Aprūpindami organizmą reikiamu mineralų kiekiu, stipriname raumenis ir kaulus (tai galioja ir pėdoms).

Kokie yra pėdų masažo privalumai?

Sustiprintas imunitetas

        Jei patiriate ar patiriate ilgalaikį stresą, turėtumėte dažniau masažuoti pėdas. Tai padeda sumažinti stresą ir stiprina imuninę sistemą. Šią naudą galite pasiekti reguliariai, geriausia kasdien, masažuodami. Procedūra turėtų trukti ne ilgiau kaip 15 minučių.

Skausmo malšinimas

       Bet koks skausmas rodo bet kokios ligos buvimą. Be jokios abejonės, norint jo atsikratyti, būtina išsiaiškinti jos priežastį ir pasikonsultuoti su specialistu. Tačiau pėdų masažas taip pat gali būti naudingas gydymo metu. 

Depresija

        Pėdų masažas ne tik kovoja su stresu, bet ir padeda įveikti depresiją. Masažo metu išsiskiria endorfinai, kurie ženkliai pagerina nuotaiką. 

Geresnė savijauta

        Sėdimas gyvenimo būdas, mažas fizinis aktyvumas, nepatogūs batai lemia prastą kraujotaką. Jei esate žmogus, turintis problemų dėl kraujotakos, pėdas masažuokite kasdien bent 10 minučių. Dėl to jūs aprūpinsite deguonimi kiekvieną savo kūno ląstelę.

Geresnis ir sveikesnis miegas

        Vakarinis pėdų masažas, gerinantis kraujotaką, padės geriau išsimiegoti. Jūsų kojos bus atpalaiduotos po sunkios dienos, kaip ir kiekviena kūno dalis.

        Tikimės, kad aukščiau pateikti argumentai įtikins jus pasidaryti pėdų masažą. Pėdų masažą rekomenduojama atlikti ne ilgiau kaip 15 minučių kiekvieną dieną vakare. Įsitikinkite patys ir patirkite visus atpalaiduojančio pėdų masažo privalumus. Garantuojame, kad jūsų sveikata jums padėkos.